Pryszcze to punkt, który wbrew ogólnym opiniom działa nie tylko ról w wieku dojrzewania. Może dawać o chorobach skóry, wśród których najczęstszą jest trądzik. Skutecznymi domowymi materiałami na pryszcze są m.in. maseczka z miodu i cynamonu, pasta pomidorowa oraz drożdże.
Pryszcze mogą dawać o niskiej higienie, wzmożonej produkcji łoju, zaburzeniach hormonalnych, chorobach dermatologicznych, w współczesnym zarówno trądzikowych. Zapisuje się, by udać się do dermatologa za każdym razem, kiedy zachodzi podejrzenie jakiegokolwiek schorzenia skóry. Przecież w przypadku pryszczy można zastosować najpierw sprawdzone od wielu pokoleń, domowe sposoby.
Przyczyny powstawania pryszczy (trądziku) Jak pozbyć się pryszczy na swoim ciele
Choć pryszcze wiążą się z okresem dojrzewania, nie dotyczą tylko nastolatków. Niezależnie od wieku i sposobu cery, pryszcze mogą pojawić się na pełnym ciele. Najczęstszą ich podstawą jest wzmożona produkcja łoju przez gruczoły łojowe rozmieszczone w strony czoła, nosa, brody, a jeszcze górnej połowy pleców. Trądzik występuje szczególnie u płci męskiej, zdaniem dermatologów wynika więc z wielkiej produkcji androgenów, które powodują gruczoły. Kluczową siłę w budzeniu się pryszczy odgrywa higiena. Warstwa łoju wraz ze złuszczonym naskórkiem i prostym makijażem jest idealny grunt do rozwoju bakterii. Poza tymże taka mieszanka blokuje pory skóry, dopuszczając do wzrostu zaskórników i wyglądu zapalnego.
Lekarze podkreślają także wpływ rogowacenia przewodów gruczołów łojowych oraz dziedziczenia genetycznego w rozwoju i tendencjach do powstawania pryszczy. Prawdopodobieństwo wystąpienia ropnych wykwitów istnieje prawdziwsze, jeśli obrażeni byli nimi także członkowie rodziny. Też na pryszcze narażone są osoby występujące w zawodzie, który posiada bardzo szybki pomysł na gospodarkę hormonalną.
Jeśli zazwyczaj zajmujesz się nieskazitelną cerą, a pryszcze pojawiają się ale z czasu do momentu, musisz sprawdzić, albo nie liczy w niniejszym Twojej winy. Ropne pryszcze pojawiają się zazwyczaj jak jemy dużo małych, bardzo przetworzonych towarów lub kiedy zaczynamy intensywniej ćwiczyć.
Aby dokonać z niedoskonałościami spróbuj zwolnić z chipsów i czekolady. Jeśli chodzi przecież o ćwiczenia – nie rezygnuj z nich! Pamiętaj jednak, aby zawsze dokładnie oczyszczać osobę po treningu. Nadmierne wydzielanie potu blokuje chwili i prowadzi wypryski, więc musisz zadbać o to, aby skóra była zdrowa.
Jak łatwo pozbyć się pryszcza?
Dzięki tym mało produktom zmniejszysz pryszcza i dużo szybko będzie Owi go schować pod makijażem. Opuchlizna zniknie, a zaczerwienienie nie będzie tak silne.
JOGURT
Naturalny jogurt bez dodatku cukru to artykuł, który poprawia nasze zdrowie i wygląd. Bardzo często miesza się go do codziennych maseczek, które tworzą nawilżyć, załagodzić podrażnienia oraz wygładzić skórę.
Świetnie przydaje się lecz zarówno do cery trądzikowej. Zawiera kwasy mlekowe oraz cynk, które bardzo szybko zmniejszą pryszcza.
ASPIRYNA
Aspiryna zawiera kwas salicylowy, jaki wykonywa jak peeling chemiczny, jaki stanowi w okresie pozbyć się pryszcza i zapobiec kolejnym niedoskonałościom. Co więcej, zmniejsza opuchliznę oraz zaczerwienienie.
GAŁKA MUSZKATOŁOWA
Ta przyprawa ma postaci przeciwzapalne i antybakteryjne, dzięki którym zmniejszysz opuchliznę i dokładnie oczyścisz pory. To ale nie wszystko, ponieważ gałka muszkatołowa działa oraz z wewnątrz – wypełnia płytkie zmarszczy oraz blizny po trądziku.
MIÓD
Naturalny miód bez sztucznych dodatków to materiał, którego warto korzystać do pielęgnacji twarzy. Ma strony antybakteryjne, to łatwo i skutecznie zabije wszystkie bakterie, które spotykają się w pryszczu. Co daleko, nie wysuszy skóry. Wręcz przeciwnie – nawilży ją na długo i stworzy, że skóra bronienie się bardziej podatna.
Możesz założyć go wprost na pryszcza i zostać na 10-15 minut.
CZOSNEK
Czosnek zawiera związek chemiczny nazywany allicyną, jaka jest działanie antybakteryjne, antywirusowe oraz przeciwgrzybiczne. Zapobiega zamykaniu się porów, zabija bakterie wywołujące trądzik, zmniejsza stany zapalne oraz hamuje produkcję łoju na cerze tłustej.
Czosnek może podrażniać trochę skórę (często tę trudną). Do zmiażdżonych ząbków czosnku warto zatem dodać wodę, olejek eteryczny (np. jojoba albo aloesowy).
OLEJEK ETERYCZNY Z MŁODEJ HERBATY
Olejek ten stanowi niezwykle trudniejszy niż inne materiały – rzadko powoduje podrażnienia a nie wysusza skóry. Jest przecież duże właściwości antybakteryjne, dzięki czemu używanie go zaakceptuje Ci zwalczyć trądzik.
Pomimo że jest słaby, warto sprawdzić czy Cię nie uczula zanim nałożysz go na osobę. Posmaruj mniej ważną część ciała ekstraktem z zielonej herbaty i poczekaj parę godzin. Jeśli nie zauważysz żadnych podrażnień – bez obaw potrafisz go brać.