Problem zaniżonych odszkodowań z ubezpieczeń OC jest zdecydowanie w Polsce wciąż bardzo żywy. Pomimo pokaźnego podniesienia stawki składek polis ubezpieczeniowych, pod pozorem dostarczania usług najlepszej jakości, wciąż sporo ludzi biorących udział w kolizjach na drodze nie otrzymuje takich odszkodowań, jakie faktycznie się im należą. W przypadku obniżonych wypłat od firm ubezpieczeniowych najlepszym wyjściem może być sprzedaż odszkodowań, która oszczędza nam czas, nerwy, jednak również pieniądze. Podejmując tego typu krok otrzymujemy natychmiastowo całkowite dopłata do odszkodowania dostając równocześnie wszystkie należne nam pieniądze w niezwykle niedługim czasie.
Zasada jest tu naprawdę prosta. Skupujemy odszkodowania każdego rodzaju, niezależnie od ich skali, biorąc na siebie pełne obowiązki powiązane z odzyskaniem od firmy ubezpieczeniowej należnej kwoty. Skup szkody OC to przede wszystkim samodzielne, prawidłowe wyliczenie należnej rekompensaty, a w dalszej kolejności przelanie tej należności osobie zbywającej swoje odszkodowanie. Z dopłaty do odszkodowań OC będzie można skorzystać również w sytuacji, gdy zgodziliśmy się na kwotę odszkodowania wyliczoną przez ubezpieczyciela oraz dostaliśmy już pieniądze. W tego typu sytuacji kwota dopłaty stanowi różnicę pomiędzy kwotą należącą się nam w rzeczywistości, a tą, którą dostaliśmy od ubezpieczalni.
Sprawny odkup szkód oc to zawsze najlepsze rozwiązanie umożliwiające ekspresowe odzyskanie pieniędzy oraz chociażby naprawienie swojego pojazdu z zastosowaniem oryginalnych części. To zawsze na podstawie tego typu części muszą być kalkulowane odszkodowania, jednak ubezpieczyciele potrafią te stawki znacząco zaniżać. Zaniżone odszkodowanie z OC nie musi być kłopotem. Walka o należne zwroty nie musi oznaczać naprawdę nawet wielu lat batalii w sądzie z ubezpieczycielem. Wystarczy jedynie wybrać skup odszkodowań OC żeby w naprawdę krótkim czasie odzyskać wszystkie należne pieniądze, a później zapomnieć o całej sprawie. Wypłata uczciwego odszkodowania w żaden sposób nie jest zależna od wyników postępowania sądowego przeciw firmie ubezpieczeniowej. Po profesjonalnym przeanalizowaniu danej sprawie możemy natychmiast przekazać własną propozycję zadośćuczynienia, i po jego zaakceptowaniu tak samo szybko je wypłacić.