Obecnie panel na podczerwień, są w znacznie większych ilościach instalowane w domach jednorodzinnych, ale także w blokach mieszkalnych. Wynika to z tego, że produkcja tego typu grzejników realizowana jest w komfortowy dla odbiorcy sposób, bo grzejniki produkowane są z przeznaczeniem do określonych lokali.

To ma na celu w jak najszybszym czasie zapewnić należyty poziom ciepła, co dla każdego użytkownika tego typu grzejników jest niesamowicie ważne. Niezwykle istotne jest to, że panel są także wykonywane z wykorzystaniem rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu ich funkcjonalność jest niesamowicie zróżnicowana i dzięki temu jest okazja nabyć grzejniki do użytkowania systematycznego, a więc przykładowo kilka godzin każdego dnia, lub też do ogrzewania bardzo szybkiego, czyli takiego, jakie w bardzo krótkim czasie znacznie zwiększy temperaturę wewnątrz poszczególnego obiektu i potem będzie można takie grzejniki wyłączyć.

To, że istnieje możliwość włączenia i odłączenia grzejnika jest wyjątkowo dużym atutem, dlatego że umożliwia to w pełni kontrolować zużywanie energii elektrycznej, jaka stosowana jest do pracy tego urządzenia. Grzejniki elektryczne także nie zatrzymują ciepła, lecz od razu wydzielają produkowane ciepło, co przekłada się właśnie na bardzo krótki czas, w którym temperatura we wnętrzu obiektu się podnosi. Naturalnie od strony technicznej, wykonywanie grzejników elektrycznych zawiera sporo elementów, jakie wpływają na ich wyjątkowo solidną pracę. Są to elementy, które wpływają na to, że takie panel na podczerwień jak najbardziej powinno się stosować.